Yüz Yogası Eğitimi Online Uzaktan Eğitimi - Dual Akademi

Yüz Yogası Eğitimi

Yüz Yogası Eğitimi

 • Uluslararası Akredite Onaylı
 • Üniversite Onaylı e-Devlet'te sorgulanabilir.
 • Canlı Yayın Destekli


Yüz Yogası Eğitimi

Yüz yogası adından da anlaşılacağı üzere yüzün çeşitli bölgesindeki rahatsız durumları ortadan kaldırmak için yüz yogası eğitimi verilerek istenen sonuçlara ulaşılmasını sağlar. Bir başka deyişle, yüzün belirli bölgelerinde meydana gelen sıkıntıların ortadan kaldırılabilmesi için öncelikle bu yoga türünün nasıl yapılacağına dair yol gösterten bir eğitmene ihtiyaç vardır. Yüz yogası eğitimi de bu alanda sertifika sahibi olarak eğitmen statüsünde çalışma yapmanızı sağlayan bir eğitim türüdür.

Yüz Yogası Nedir?

Yüz yogası, yüzün belirli bölgelerinde yapılan basit egzersizler ile yüzde meydana gelen ağrı, sızı, sarkma ve ilerleyen yaşla ortaya çıkan problemlerin ortadan kaldırılmasını amaçlayan bir yoga tekniğidir. Dudak çevresi egzersizler yapılarak ağız ve dudak bölgesinde gözle görülen iyileşmeler elde edilebilir. Yanak ve göz çevresi egzersizleri de yüz yogası uygulaması ile istenen sağlıklı ve canlı bir görünüme kavuşulmasını sağlar.

Yüz Yogası Nasıl Uygulanır?

Her gün yapılan yüz yogası egzersizleri ile kişinin yüzünde kısa sürede gözle görülür farklılıklar dikkat çekebilir. Yüz yogası uygulama alanları genellikle kişinin bazı ağrı, sızı veya yaşlanma sebepli şikayetlerinin olduğu bölgelerdir. Genel anlamda yüz yogası yapılarak şu egzersizlerin düzenli uygulanması gerekir:

 • Yüz yogası öncesi temel kas ve dokularda ısınma hareketleri
 • Dudak ve ağız çevresi egzersizleri
 • Göz çevresi egzersizleri
 • Yanak için egzersizler
 • Gıdı ve boyun egzersizleri
 • Alın için egzersizler

Görüldüğü üzere yüz yogası uygulaması, yüzün her bölümünde etkili olan birtakım egzersizlerden oluşur. Yüzdeki kan dolaşımını hızlandırmak başta olmak üzere bu tür uygulamaların pek çok faydası vardır. Ancak yüz yogası eğitmen sertifikası olmayan kişilerden bu tür eğitim ve uygulamaları almamaya özen gösterilmesi gerekir. Aksi halde yüzde istenmeyen sakatlık ve zedelenme gibi durumlarla karşılaşılması söz konusu olabilir.

Yüz Yogasının Yararları Nelerdir?

Günümüzde yüz yogası eğitmen sertifikası alabileceğiniz kurumumuza başvurarak pek çok alanda bu tür çalışmaları sertifikalı bir şekilde yerine getirebilirsiniz. Genellikle orta ve ileri yaşlardaki kadınların tercih ettiği yüz yogası, gençler arasında da çok yaygındır. Yüz yogasının yararları şunlardan oluşur:

 • Yüzün incelmesini ve estetik görünmesini sağlar.
 • Yüzdeki stresi azaltır.
 • Yüzdeki ödemin atılmasını sağlar.
 • Yüz dokusuna esneklik kazandırır.
 • Yüzdeki kan dolaşımını hızlandırır.
 • Yüzdeki dokuların daha canlı ve parlak görünmesine yardımcı olur.

Görüldüğü üzere hem fiziksel hem de ruhsal açıdan fayda sağlayacak bu avantajlara ulaşmak için yüz yogası eğitimlerini doğru yerden almak son derece önemlidir.

Yüz Yogası Sertifikası Nereden Alınır?

Günümüzde yüz yogası sertifikası almak için tamamen bu alanda uzman eğitmenlerin görev yaptığı kurs merkezimizi tercih edebilirsiniz. Kurs merkezimizde yüz yogası eğitmeni olabilmek ve çeşitli alanlarda çalışma yapabilmek için gereken onaylı yüz yogası eğitmen sertifikasını alabilirsiniz. Bunun için sertifika alabileceğiniz eğitim merkezimizin iletişim bilgilerini kullanabilir hemen en kısa sürede yüz yogası eğitimi almaya başlayabilirsiniz.

Yüz Masajı Uygulama

Yüz Yogası nedir

Yüz Yogasının faydaları nelerdir

Yüz Yogası İle İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Yüz Kasları ve Fonksiyonları

Meridyenler ve Meridyenlerin Bedenimizde Etkilediği Organlar

Yüz Yogası Egzersizleri Öğrenme ve Uygulama

Ders sekanslama

Sertifikalı yüz yogası eğitmeni olmak isteyenler

Yüz yogası eğitimi vermek isteyen yoga eğitmenleri

Güzellik salonlarında Yüz yogası eğitimi vermek isteyen güzellik uzmanları

Yoga eğitmeni olsun veya olmasın, yüz yogasını meslek olarak uygulamak isteyenler

Güzelliğine, bakımına ve sağlığına özen gösteren kadın/erkek herkes

Nerede Eğitim Verilebilir?

Öncelikle kendi günlük yaşantımızda

Farklı Yoga Stüdyolarında

Güzellik Salonlarında

Toplu olarak yapılan etkinliklerde

Kamplarda ve inzivalarda

Şirket toplantılarında kullanmak isteyen herkes alabilir

Aslı Başar

Yoga Eğitici Eğitmeni


Yoga Eğitmeni ve Aslı Başar Yoga Okulu kurucusudur. Hatha Yoga, Vinyasa Yoga, Yoga Terapi, Yin ve Restoratif Yoga, Hamak Yogası ve Yüz Yogası alanlarında dersler ve uzmanlık eğitimleri vermektedir. Her yıl düzenli aralıklarla yoga kampları gerçekleştirmektedir. Tüm Eğitmenlikleri Yoga Alliance International Yoga School tarafından akredite edilmiş 500 saat ileri seviye Yoga eğitmenidir. Yanı sıra Bornova Belediyesinin Yoga Eğitmenidir ve belirli dönemlerde Belediye ile iş birliği içerisinde kadınlara yönelik çeşitli yoga organizasyonları düzenlemektedir. Ayrıca yoga giyimi ve aksesuarları alanında, Aslı Başar Shop adı altında kendi adıyla kurduğu resmi bir markası bulunmaktadır.